Bredstrup-Pjedsted - Holdoversigt
www.Bredstrup-Pjedsted.dk
Hjemmeside for lokalsamfundet

Holdoversigt 2020 - 2021

Sæsonstart i uge 37 - 2020

Træningerne i september er prøvegange.

Betalingen skal ske senest 1. oktober på http://bpidræt.dk/gymnastik/

På nogle hold kan der opstå ventelister.

Vær opmærksom på, at gymnasten skal tilmeldes medlemskab, før man kan tilmelde sig på et hold. Et medlemskab er individuelt, så hver enkelt gymnast skal tilmeldes sit eget medlemskab, også de yngste på børneholdene.

Spørgsmål kan rettes til bpigymnastik@gmail.com eller til Yvonne på mobil 60110944 / Mette på mobil 22960079.

 

Børnehold


  • Forældre-barn
    Tid: Mandag kl. 16.00 - 17.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Nanna og Gitte

  • Ildfluer (3 - 4 år) 
    Tid: Torsdag kl. 16.00 - 17.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Anne-Cathrine og Gitte
    Unge-instruktører: Adam, Karen og Lærke 

  • Smølfer (4 - 5 år) 
    Tid: Tirsdag kl. 16.00 - 17.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Mia
    Unge-instruktører: Miamaja, Bertil, Naja og Anne Sofie

  • Drengespring (0. - 2. kl.)
    Tid:
    Mandag kl. 17.00 - 18.00
    Sted:
    Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: 
    Jacob og Morten
     
  • Pigefræs 1 (0. - 1. kl.)
    Tid: Onsdag kl. 16.00 - 17.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Stine, Lise Lotte og Sidsel
    Unge-instruktører: Mathilde S. og Annika

  • Pigefræs 2 (2. - 3. kl.)
    Tid: Tirsdag kl. 17.00 - 18.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Line, Mette R., Randi og Egzona
    Unge-instruktører: Lucca og Liv

  • Mini-mix spring (3. - 5. kl.)
    Tid: Mandag kl. 17.00 - 18.30
    Sted: Gymnasiet
    Instruktører: Frederik, Mette R., Jørgen, Hanne og Rikke
    Unge-instruktører: Emma, Ida og Mathilde B.

  • Mini-mix rytme (3. - 5. kl.)
    Tid: Torsdag kl. 17.00 - 18.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Emilie
    Unge-instruktører: Frederikke og Kamilla

  • Junior rytme (fra 6. kl.)
    Tid: Mandag kl. 18.30 - 20.00
    Sted: Gymnasiet
    Instruktører: Ane Mai og Fie
    Unge-instruktører: Karen

Voksenhold

  • Crossgym
    Tid: Mandag kl. 19.00 - 20.00
    Sted: Hallen og Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktører: Alex og Morten

  • Kondikarle
    Tid: Mandag kl. 20.00 - 21.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Ella

  • Ynglinge piger (fra 10. kl.)
    Tid: Tirsdag kl. 16.30 - 18.00
    Sted: Hallen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Linda

  • Dans det ud
    Tid: Tirsdag kl. 18.30 - 19.30
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Tine

  • Damer i bevægelse
    Tid: Onsdag kl. 19.00 - 20.00
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Dorit

  • Idræt på stol
    Tid: Torsdag kl. 10.00 - 11.30
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Dorit, Hanne og Else Marie

  • Yin-yoga 
    Tid: Torsdag kl. 18.00 - 19.30
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Mette L.

  • Fitness-boksning 
    Tid: Torsdag kl. 19.30 - 20.30
    Sted: Salen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Peter

  • Aura (Rytmisk gym. for kvinder)
    Tid: Torsdag kl. 19.00 - 20.30
    Sted: Hallen i Bredstrup-Pjedsted Hallen
    Instruktør: Kari og Mette H.